Wielki test kamer filmowych cz. 4.

NMITest komentuje Wiktor Sasim, kolorysta z firmy Chimney Poland.


Wielki test kamer filmowych cz. 3.

NMIUjęcia dzienne, bez korekty barwnej.


Wielki test kamer filmowych cz. 2.

NMIRozwiązanie zagadki. Prezentowane materiały nie zostały poddane korekcji barwnej.Wielki test kamer filmowych cz. 1.

NMIUwaga zagadka! 
W maju br przetestowaliśmy 12 kamer filmowych. O naszych refleksjach można przeczytać w najnowszym wydaniu magazynu FilmPRO 2(18)/2014. Oto pierwsza część materiałów związanych z tym przedsięwzięciem. 
Zapraszamy Was do zabawy. Którymi kamerami zostały wykonane kolejne ujęcia? 

"Art Meets Technology", Plus Camerimage 2012 - Market, part IV.

NMI Podczas festiwalu Plus Camerimage 2012 wybitni operatorzy opowiedzieli nam w jaki sposób świat sztuki komunikuje się z światem technologii w ich zawodzie. Rozmawialiśmy o tym także z Edem Lachmanem ASC.

"Art Meets Technology", Plus Camerimage 2012 - Market, part II.

NMI Podczas festiwalu Plus Camerimage 2012 wybitni operatorzy opowiedzieli nam w jaki sposób świat sztuki komunikuje się z światem technologii w ich zawodzie, co w tym zakresie zmieniło się w ciągu ostatnich lat, jaki wpływ ma to na ich profesję i w jaki sposób problem ten tematyzowany jest podczas Camerimage. Część II to rozmowa z Vittorio Storaro o historycznych aspektach relacji technologii i sztuki.

"Art Meets Technology", Plus Camerimage 2012 - Market, part I.

NMI Podczas festiwalu Plus Camerimage 2012 wybitni operatorzy opowiedzieli nam w jaki sposób świat sztuki komunikuje się z światem technologii w ich zawodzie, co w tym zakresie zmieniło się w ciągu ostatnich lat, jaki wpływ ma to na ich profesję i w jaki sposób problem ten tematyzowany jest podczas Camerimage. Część I to impresja festiwalowa przygotowana we współpracy z laureatem Złotej Żaby – Tomkiem Wolskim (filmcyfrowy.net)

Warsztaty z Arkiem Tomiakiem PSC

NMIWarsztaty z Arkiem Tomiakiem, laureatem Nagrody PSC za zdjęcia do filmu "Obława". Wydarzenie zorganizowane przez New Media Impact, pod naszym patronatem prasowym.
Warsztaty Greenbox

NMIWarsztaty z Jerzym Rudzińskim, znanym czytelnikom z łamów "FilmPRO". Kolejne wydarzenie zorganizowane przez New Media Impact, pod naszym patronatem prasowym.
Kamera Sony NEX FS-700

IBCTest funkcji slow motion w kamerze FS700. Migotanie obrazu spowodowane realizacją zdjęć w 60p. Szczegóły - w wydaniu 4 (12)/2012 "FilmPRO". Dziękujemy Wioli Wojciechowskiej, Strefie Rytmu i Centrum Kultur Świata za możliwość realizacji zdjęć.
IBC 2012, cz.. 8 – Canon C100

IBCIBC 2012, O nowej kamerze C100 oraz o jej poprzedniczkach C300 i C500 opowiada specjalnie dla FilmPRO Paul Atkinson z firmy Canon.
IBC 2012, cz. 7 – 3D Vivant

Industry ZoneIBC 2012, w tzw. Future Zone, czyli części wystawy poświęconej projektom badawczym spotkaliśmy dr Amara Aggouna z Universytetu Brunela w Londynie. Przedstawił nam projekt 3D Vivant, nad którym pracuje ze swoim zespołem. To kolejne ciekawe podejście do tematu autostereoskopii, z jakim dane nam było zapoznać się podczas tegorocznych targów w Amsterdamie.

IBC 2012, cz. 6 – Rotolight

Industry ZoneIBC 2012 – O oświetleniu ledowym firmy RotoLIght opowiada szef firmy Rod Gammons.
IBC 2012, cz. 5 – Ted Schilowitz z Red Digital prezentuje Moduł Meizlera

Industry ZoneIBC 2012 – Ted Schilowitz z Red Digital specjalnie dla "FilmPRO" prezentuje Moduł Meizlera.
IBC 2012, cz. 4 – Olympus High Speed Camera

Industry ZoneIBC 2012 – O kamerze I-Speed PL specjalnie dla "FilmPRO" opowiada Adam Marshall z firmy Olympus.
IBC 2012, cz. 3– kamera Penelope Delta firmy Aaton

Industry ZoneIBC 2012 – kamerę Aaton Penelope Delta prezentuje Jean-Pierre Beauvialla.
IBC cz. 2 – Blackmagic Design Cinema Camera

Industry ZoneIBC 2012 – Blackmagic Cinema Camera. Kamerę i akcesoria prezentuje dla FilmPRO Simon Westland.
IBC cz. 1 – Ikonoskop

Industry ZoneRozmowa z Lukasem Eisenhauerem z firmy Ikonoskop nt. kamery A-Cam dii oraz nowej kamery z przetwornikiem czarno-białym.
Więcej - w wydaniu 3/2012 magazynu " FilmPRO"
Nikon D800 - 48Hours New York Challenge

Industry ZoneNY48H Challenge, czyli testy nowej lustrzanki Nikona D800 przeprowadzone przez redakcję „FilmPRO" m.in. na ulicach Nowego Jorku.
Canon C300 – testy kamery cz.6

Industry ZoneMateriał nakręcony kamerą Canon C300. Inormacje o warunkach w jakich kręcono - na samym końcu filmu :)

Canon C300 – testy kamery cz.5

Industry ZoneMateriał nakręcony kamera CANON C300 - w warunkach zastanych. z Informacje dotyczące realizacji - na końcu filmu. Korzystano (poza dwoma ujęciami) tylko ze światła naturalnego.
Canon C300 – testy kamery cz.4

Industry Zone
Sprawdzenie kamery C300 w warunkach światła sztucznego. Proszę zwrócić uwagę na odzwierciedlenie koloru skóry. W pomieszczeniu włączone było TYLKO światło jarzeniowe. (Zazwyczaj bardzo trudno uzyskać odpowiednią reprodukcję koloru skóry w takim otoczeniu). C300 bardzo dobrze radzi sobie w takiej sytuacji.

Canon C300 – testy kamery cz.3

Industry Zone
Zdjęcia nocne na ulicach Warszawy, bez jakiejkolwiek korekcji barwnej.

Canon C300 – testy kamery cz.2

Industry Zone
Porównanie rożnych ustawień czułości kamery C300. Proszę zwrócić uwagę na delikatny szum który pojawia się dopiero przy bardzo wysokiej czułości (6400). Dla osób, które chciałyby sprawdzić jak to wygląda na materiale o wyższej jakości (czyli bez kompresji którą dodaje vimeo) - proponujemy ściągniecie pliku korzystając z opcji DOWNLOAD - znajdującej się na stronie vimeo.

Canon C300 – testy kamery cz.1

Industry Zone
Sprawdzenie efektu "galaretki" (jelly) w kamerze C300 w porównaniu do aparatu 7D. Proszę zwrócić uwagę na duży skok w obrazie ("crop") podczas przełączania się na 7D. (Przetwornik w c300 jest nieco większy niż powierzchnia przetwornika 7D w trybie wideo).

52 KFF - FilmPRO Industry Meetings, cz. 4

Industry Zone
52. Krakowski Festiwal Filmowy, Industry Zone, FilmPRO Meet the Filmmakers: rozmowa z Patricią Mancini - przedstawicielką firmy dystrybucyjnej WIDE HOUSE (Francja)

52 KFF - FilmPRO Industry Meetings, cz. 3

Industry Zone
52. Krakowski Festiwal Filmowy, Industry Zone, FilmPRO Meet the Filmmakers: rozmowa z Ove Rishoj Jensenem, przedstawicielem European Documentary Network

52 KFF - FilmPRO Industry Meetings, cz. 2

Industry Zone
52. Krakowski Festiwal Filmowy, Industry Zone, FilmPRO Industry Drink: rozmowa z Youn Ji - przedstawicielką austriackiej firmy dystrybucyjnej Autlook Films

52 KFF - FilmPRO Industry Meetings, cz. 1

Industry Zone
Magazyn "FilmPRO" po raz trzeci był gospodarzem "FilmPRO Industry Meetings" podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Gościem Industry Zone, była m.in. Adriek van Nieuwenhuyzen (IDFA, Docs for Sale).


NAB 2012

NAB 2012
Wysłannicy redakcji "FilmPRO" - Szymon Lenkowski PSC i Piotr Bujnowicz (Trailer and More) przygotowali relację z największych targów sprzętu filmowego i telewizyjnego NAB w Las Vegas. Szczegóły w wydaniu 2/2012 FilmPRO. Zaś obok - impresja z wystawy, zmontowana przez Tomka Wolskiego (filmcyfrowy.net).


Test kamery Sony NEX FS100

NEX  FS100
Redakcja dostała kamerę na chwilę przed powrotem do Japonii. Wszystkie obrazy bez korekcji. Efekty zwolnienia robione są w kamerze. Pierwsze wrażenia w "FilmPRO" 2/2011


Kręć Wrocław! Spot promujący konkurs

SprintCam
Biuro Promocji Miasta oraz Multimedia Polska zapraszają do udziału w konkursie „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!", którego celem jest wyłonienie najlepszego filmu promującego Wrocław. Prace można zgłaszać do 14 października 2011 r.
Szczegóły na stronie konkursu.


SprintCam HD - slow motion 10.800 kl/s

SprintCam
Czas rzeczywisty tego wydarzenia to 0,6 sekundy... Moment zapalenia płomienia został zarejestrowany kamerą SprintCam HD podczas testów redakcyjnych. Więcej o kamerze w numerze 6 "FilmPRO (2/2011) - już w czerwcu!Kamera Sony PMW F3

F3
Kamera Sony PMW F3 – najważniejsze funkcje i obsługa kamery. Materiał przygotowany dla redakcji "FilmPRO" przez Tomka Wolskiego, świetnego filmowca-dokumentalistę i autora Bloga Cyfrowego
Test opisaliśmy w wydaniu 1/2011 "FilmPRO".


Arri Alexa - test

Alexa

Wideo-relacja z testu kamery ARRI ALEXA. Materiał zawiera także ujęcia (nieobrobione) bezpośrednio z kamery. Nasze wnioski po teście opisaliśmy w "FilmPRO" nr 4/2010.

Kamera Panasonic AG AF 101a - zdjęcia nocne

AG AF 101a

Nocna sesja zdjęciowa. W rolach głównych: warszawska Starówka i kamera Panasonic AG AF 101a.

Kamera Panasonic AG AF 101a - pierwsze wrażenia

AG AF 101a

Redakcja "FilmPRO" miała możliwość testowania kamery Panasonic AG AF 101 first look . W materiale prezentujemy małą "impresję optyczną". Nasze wnioski - w piątym numerze "FilmPRO". Zapraszamy do lektury!

Serial w sieci

Serial w sieci

Już w czerwcu w Internecie premiera pierwszego odcinka wyjątkowego serialu. Jego scenariusz w całości napiszą widzowie. Internauci wezmą udział w konkursie na scenariusz do pilotażowego odcinka. Na zwycięzcę czeka 10 tysięcy złotych i cenne nagrody. Szczegóły konkursu: serialwsieci.pl źródło: Serial w Sieci

Ponowne narodziny "Wesela"

Wesele

Cyfrowa rekonstrukcja "Wesela" została zrealizowana przez projekt KinoRP. To kolejne arcydzieło polskiej kinematografii przywrócone na ekrany kin. Źródło: KinoRP

Chopin - Wawel – Canon

Chopin-Wawel-Canon

3. lipca tego roku na Wawelu odbył się koncert wybitnego ukraińskiego pianisty Aleksandra Gawryluka. Koncert został zarejestrowany lustrzankami DSLR. Relacja w numerze 3 "FilmPRO"

Panasonic AG-3DA1 - opis podstawowych funkcji kamery 3D

Panasonic AG-3DA1

Kamera 3D Panasonica. Opis kamery i podstawowe informacje na temat ustawień 3D. Szerszy opis kamery i wrażenia z testów w numerze 3/2010 magazynu FILMPRO.

"Rękopis znaleziony w Saragossie" - rekonstrukcja cyfrowa

Rękopis znaleziony w Saragossie

Przykłady działań rekonstrukcyjnych przeprowadzonych podczas cyfrowej odnowy wybitnego filmu Wojciecha Jerzego Hasa pt. "Rękopis znaleziony w Saragossie". Źródło: KinoRP

Canon XF 305 - opis funkcji

slow motion Canon 5D

Opisu funkcji kamery Canon XF 305 - część pierwsza. Relacja z testu kamery - w numerze 2/2010 magazynu FILMPRO.

Canon XF 305 - pierwsza prezentacja

Canon 305

Redakcja miała możliwość zapoznania się z nową kamerą Canon XF 305. Tak prezentowała się ona tuż po wyjęciu z pudełka. Opis funkcji i guzików w materiale wideo powyżej. Relacja z testu kamery - w numerze 2/2010 magazynu FILMPRO.

Werner Herzog gościem festiwalu Planete Doc Review - wywiad

slow motion Canon 5D

Gościem tegorocznego 7. festiwalu Planete Doc Review był Werner Herzog. Festiwalowa publiczność miała możliwość obejrzenia retrospektywy filmów tego wybitnego reżysera oraz uczestniczenia w spotkaniu warsztatowym typu masterclass, które Herzog poprowadził 9. maja. Dzięki uprzejmości festiwalu PDR prezentujemy wywiad, jakiego reżyser udzielił Face2FaceTV.

Erik Gandini gościem festiwalu Planete Doc Review - wywiad

slow motion Canon 5D

Podczas Planete Doc Review zaprezenotwano także twórczość Erika Gandiniego, włoskiego reżysera od lat mieszkającego w Szwecji, znanego z bezkompromisowych obrazów współczesności, takich jak: „Nadprodukcja. Terror konsumpcji”,„GITMO – nowe prawa wojny” oraz "Wideokracja". Rozmowa przeprowadzona przez ekipę Face2FaceTV.

Twórcy "Pary do życia" gośćmi Planete Doc Review – wywiad

slow motion Canon 5D

Rozmowa z twórcami filmu 'Para do życia' - reżyserami Miki Hotakainenem i Joonasem Berghallem. Film otrzymał nagrodę MILLENNIUM AWARD i 8000 euro na 7. Planete Doc Review. Rozmowa przeprowadzona przez ekipę Face2FaceTV.

Tutorial – slow motion Canon 5D, 7D

slow motion Canon 5D

W związku z pytaniami do redakcji, prezentujemy tutorial jak przekonwertować materiały z aparatów Canon 5D oraz 7D do 25 kl/s (w tym przykładzie Canon 5D pracował w trybie 30 kl/s, a 7D w 60 kl/s, w rozdzielczości 1280x720). Jest to metoda ZDECYDOWANIE szybsza niż zmiana klatkażu w Final Cut. W ten sposób przygotowano materiał ze skate parku.

Aparaty Canon 1D Mark IV, 5D, 7D oraz 550D – test

Test okularów 3D

Zdjęcia zostały zrealizowane 21. lutego 2010 w skate parku Kamuflage, w Blue City, w Warszawie. Prawie wszystkie ujęcia zrobiono jako 50 kl/s, w trybie 1280 x 720. Nie robiono kolor korekcji, ani korekcji ekspozycji. W montażu jedynie ZWOLNIONO całość, tak, by przy projekcji 25kl/s zobaczyć efekt slow motion.

Kamera SRW9000 Sony – test

Kamera SRW9000 Sony

Test porównawczy nowej kamery Sony SRW9000 oraz Bolex 16 mm – relacja z planu zdjęciowego. Już wkrótce zamieścimy poniżej materiał referencyjny z nowej kamery Sony – fragment w wysokiej rozdzielczości do ściągnięcia.

Steadicam Pilot – test

Test steadicam pilot

Zdjęcia lotnicze nad Toruniem z wykorzystaniem nowego Steadicamu Pilot – relacja. Ujęcia nie były stablizowane w postprodukcji. Zapraszamy do lektury analizy testu autorstwa Łukasza Karwowskiego, FilmPRO 1/2010, str. 38

Tutorial METAFUZE 3D

Metafuze 3D Tutorial

Krótki tutorial zrobiony przez Jarka Barzana o tym jak za pomocą programu METAFUZE przygotować materiał do montażu 3D w Avidzie.

Redakcja / Editorial office:
(adres korespondencyjny)
FilmPRO
ul. Chełmska 21
00-724 Warszawaa
tel. +48 795 136 333
info@filmpro.com.pl
office@filmpro.com.pl

Reklama i marketing / Advertising:
tel. +48 795 136 333
reklama@filmpro.com.pl